Skip to content

درباره

spotlight حوالی بهمن ماه سال ۸۷، در قالب یک وبلاگ شخصی و در محیط بلاگفا راه اندازی شد. مهرماه ۸۹ هم از طرف مدیریت بلاگفا مسدود شد.
جمع آوری دوباره ی همه ی محتویات وبلاگ چند روزی بیشتر طول نکشید. اما تنها چیزی که بعد از اسباب کشی spotlight به این خانه ی جدید جای افسوس خوردن دارد، از بین رفتن هزاران حرف و نظری است که دوستان وبلاگ پای نوشته های بلند و کوتاهش به جا گذاشته بودند. با اینکه بخش نظرخواهی وبلاگ به دلایلی که دوستان قدیمی اش خوب به یاد دارند در ماه های آخر بسته بود، spotlight تنها در آخرین پست اش۱۴۰۰ نظر تایید شده داشت.
به دنبال از بین رفتن آن بازخوردها، دوباره منتشر کردن برخی پست های وبلاگ غیر منطقی بود و شاید برای خواننده ی جدید اینجا ابهام ایجاد می کرد. از جمله پست هایی مثل «درود بر سانسورچی» که تلاش بیهوده ای داشت تا برای کامنت گذارها قانون وضع کند، یا میان پرده هایی که واکنشی به مسائل روز بودند و بهانه ای برای تبادل نظر در بخش نظرات… یا پست تلخ «اعترافات ترانه» که مستقیماَ ناشی از رنجش (و شاید هم زودرنجی) من در برابر بعضی نظرهای نامهربان بود. در نتیجه ناچار شدم تا آن ها را به این مکان جدید نیاورم، هر چند که هرگز و هرگز از یاد نمی برم که تک تک آن جمله ها، چه آن هایی که تشویقم کردند و چه آن هایی که -صادقانه- سخت تر خواندنشان را تحمل کردم نهایتاَ افتخاری بودند برای من، و وبلاگی که دلش فقط و فقط می تواند به خواننده هایش خوش باشد.

spotlight خانه ی جدیدش را از رفاقت الف.جیم دارد، از او و تمام کسانی که برای راه اندازی دوباره اش پیشنهاد یاری داده بودند تشکر می کند. سعی دارد باعث آبرو باشد و نشان دهنده ی ارادت… ارادت.